دسته‌بندی اپلیکیشن ها (1)


دسته‌بندی اپلیکیشن ها (1)

به‌صورت کلی اپلیکیشن ها در google play به 33 و در App Store به 24 دسته تقسیم‌شده‌اند و فقط 7 دسته اپ از ها برنامه‌ریزی‌شده‌اند تا به بیش از 3 درصد کاربران دسترسی داشته باشند. طبق آمار منتشرشده داریم:

این آمار به‌طور واضح نشان می‌دهد که کاربران بیشتر به چه منظوری از اپلیکیشن های موبایل استفاده می‌کنند. آن‌ها برای اپ ها گرایش به تجارت، ارتباطات، حمل‌ونقل، سرگرمی، آموزش و البته آرامش خود دارند.

اپلیکیشن های بازی

تاکنون اکثر دسته‌بندی‌های موجود بیش از حدود 24 درصد از اپلیکیشن های قابل‌دسترس در اپ ستورها را پوشش می‌دهند. طبق آخرین تحقیقات و همان‌طور که مشخص است تقریباً میانگین وقت افراد صرف بازی‌های مجازی می‌شود و این طبق همین آمار این زمان رو به افزایش است.

اپ های بازی همواره در حال پیشرفت و توسعه هستند و تأکید تولیدکنندگان آن‌ها بر صرف هرچه بیشتر زمان و منابع برای ساخت بازی‌های جدید و بروز رسانی نسخه‌های بازی‌های معروف گذشته است. از دیدگاه کاربران اپ های بازی حس موفقیت و مشغول بودن را در زمان میانگین 8 دقیقه به آن‌ها القا می‌کند. برای برنامه نویسان و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن ها دسته‌بندی بازی و سرگرمی بسیار پرسود بوده و بازدهی بالایی دارد.

چند نمونه از بهترین اپ های این دسته

اپلیکیشن های تجاری

این اپلیکیشن ها که جزو اپ های کاربردی هستند جایگاه دوم را میان کاربران با در نظر گرفتن بیش از 10 درصد اشتراک‌گذاری دارد. موبایل‌های هوشمند امروزی قابلیت انجام چندین امر پیچیده در آن واحد را دارا هستند.

عملیات پرداخت، خرید، تنظیم قرارداد، ارسال ایمیل، پیگیری و مدیریت پروژه‌ها و … تمامی جزو اموری است که در اپلیکیشن های تجاری انجام می‌شود. اپ های تجاری دارای طیف متنوعی از اپ های تجارت در تجارت (B2B) تا اپ های دفتری و شخصی که باعث صرفه‌جویی حداکثری در وقت و هزینه و افزایش کارایی می‌شود است.

به‌عنوان مثال اپلیکیشن اندرویدی را تصور کنید که با آن می‌توانید دنبال یک مدیر فروش جدید برای شرکتتان بگردید و وی را از همین طریق اپ استخدام کنید و یا اپی که با تنها یک کلیک می‌توانید پرینتر موردنظر خود را خریداری کنید.

چند نمونه از بهترین اپ های این دسته

اپلیکیشن های آموزشی

این دسته‌بندی تا حدودی ازنظر محتوایش دچار ابهام است آن‌چنان‌که دایره گسترده‌ای از اپ های موبایلی را شامل می‌شود. به‌عبارت‌دیگر یک اپ می‌تواند در حوزه‌های مختلفی محتوای آموزشی داشته باشد ولی همچنان در این دسته‌بندی جایی نداشته باشد و شامل رسته آموزشی نشود. بااین‌حال بهتر است بدانید که همهٔ ما به‌عنوان یک جامعه همواره به دنبال آموزش فردی و گروهی خود هستیم و برای آن ارزش بالایی قائل هستیم که همین امر دسته‌بندی اپ های آموزشی را در رده سوم رده‌بندی ما قرار می‌دهد.

کودکان می‌توانند در حین استفاده از اپ های سرگرمی آموزشی مطالب بسیاری یاد بگیرند. دانشجویان و دانش آموزان توانایی یادگیری و ارتقا سطح آموزش خود را خارج از فضای کلاس دارند. علاوه بر این بر اساس آخرین مشاهدات بسیاری از اپ های آموزشی برای اساتید و معلمان هم به‌شدت سودمند‌است و می‌تواند آن‌ها را در مدیریت امر آموزش و همین‌طور آموزش شخصی خود یاری کند.

چند نمونه از بهترین اپ های این دسته

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *