Listview


ListView

List View نمای گروهی از آیتم‌ها را نمایش می‌دهد. لیست آیتم‌ها امکان شخصی‌سازی دارند و داده‌ها از منابعی مثل آرایه و دیتابیس به List View منتقل می‌شود. درمتریال دیزاین یک جایگزین بانام RecyclerView برای ListView معرفی‌شده که مدیریت آن ساده‌تر بوده و عملکرد بهتری نیز نسبت به ListView دارد. لیستی از آیتم ها را نمایش می دهد که قابل Scroll بوده و محدودیتی در تعداد آیتم ها ندارد. از نمونه های کاربردی می توان به لیست مخاطبین تلفن همراه، لیست ایمیل‌ها و یا لیست شهرها به همراه اطلاعات آب و هوایی مربوط به آنها در یک اپلیکیشن هواشناسی اشاره کرد.

در مواقعی که یک سری آیتم نیاز به اسکرول دارند؛ از ListView، استفاده می‌کنیم. با استفاده از List View، فقط یک سری از مواردی که حالت ساده‌ای از View ها هستند را می‌شود نشان داد و اگر برنامه‌نویس بخواهد، View خودش را پیشرفته‌تر و مطابق میل خودش طراحی کند؛ باید از CustomListView استفاده کند.

CursorLoader راه استانداردی است که می‌توانید با استفاده از آن کوئری بزنید. زمانی که CoursorLoader نتایج Cursor را دریافت می‌کند، LoaderCallbacks درجایی که شما توسط adapter با coursor جدید ایجاد کردید تابع onLoaderFinished را فراخوانی می‌کند.API های CousorLoader در اندروید 3 معرفی شد و در Support Library قابل‌دسترسی هستند.

کد زیر از listActivity استفاده می‌کند و برای لیستی از نام‌ها و شماره تلفن‌ها contacts Provider فراهم می‌کند. به‌منظور استفاده از CursorLoader این کد از رابط LoaderCallback استفاده می‌کند تا بتواند دیتاها را برای ListView فراهم کند.

بخش دوم

بخش اول

آموزش اندروید استودیو

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *